NOWA SERIA SZLIFIEREK KĄTOWYCH CP74XX

Pliki do pobrania

Firma Chicago Pneumatic wprowadza do swojej oferty nową gamę szlifierek pneumatycznych prostych ¼˝ i 6 mm. Nowa seria CP74 powstała z myślą o optymalizacji wydajności i wygody operatora. Szlifierki pneumatyczne proste serii CP74 zapewniają do 20% większą moc w porównaniu z serią CP91, a użyta w nich tuleja zaciskowa umożliwia szybką i łatwą wymianę trzpienia frezarskiego. Pomagają zoptymalizować wydajność przy obróbce metalu, a także przy serwisowaniu i naprawie pojazdów, (szlifierki pneumatyczne proste 1/4˝ i 6 mm) — wymiana trzpienia frezarskiego z węglików spiekanych nigdy nie była tak prosta!
W szlifierkach pneumatycznych prostych serii CP74 pod trzpień ¼˝ i 6 mm zastosowano nowatorski system blokady wrzeciona przyspieszający i ułatwiający wymianę trzpienia frezarskiego z węglików spiekanych w porównaniu do tradycyjnych konstrukcji, w których robi się to przy użyciu dwóch kluczy płaskich. Dzięki wyeliminowaniu jednego z kluczy operator nie musi już umieszczać narzędzia w imadle lub między kolanami, co skraca czas przestojów i zwiększa wydajność.
Szlifierki proste serii CP74 zwiększają wydajność pracy także dzięki wykorzystaniu sześciu różnych głowic — krótkich lub długich, prostych lub kątowych (120°, 90°) — w celu zoptymalizowania zadań takich jak wyrównywanie powierzchni spawanych, gratowanie czy fazowanie. Kolejnym atutem serii CP74 jest wygoda operatora. Uchwyty szlifierki są wykonane z gumy termoplastycznej (TPR), która zapewnia pewny chwyt.
Ponadto wytrzymała obudowa kompozytowa szlifierek prostych serii CP74 pełni rolę izolatora — ogranicza przekazywanie ciepła między silnikiem a tuleją. Wszystkie te rozwiązania pozwalają pracować dłużej w komfortowych warunkach. Szlifierki pneumatyczne proste serii CP74 pracują z prędkością od 22 000 do 28 000 obr./min (w zależności od modelu). Najmniejsza szlifierka z tej serii waży zaledwie 0,5 kg (1,1 funta), a największa 1,1 kg (2,43 funta), jednak wszystkie modele charakteryzują się doskonałym stosunkiem mocy do masy. Sprawdź nowe modele: