Chicago Pneumatic producent narzędzi pneumatycznych.

Firma P.H.U. CHICAGO jest autoryzowanym przedstawicielem firmy Chicago Pneumatic. Firma CHICAGO PNEUMATIC powstała pond 100 lat temu w Stanach Zjednoczonych jako pionier a następnie wiodący producent narzędzi pneumatycznych. J.W. Duntley - mistrz w odlewni w Milwaukee doskonale rozpoznał zapotrzebowanie tego sektora na narzędzia pneumatyczne i rozpoczął konsekwentną drogę do amerykańskiego sukcesu. Wraz z Charlesem Schwabem rozpoczął produkcję narzędzi pneumatycznych pod nazwą CHICAGO PNEUMATIC. Początkowo produkowane było tylko jedno narzędzie pneumatyczne, ale dzięki pomysłowości Duntleya już wkrótce CHICAGO PNEUMATIC oferowało swoim klientom kompletne systemy zasilane powietrzem.

Na początku dwudziestego wieku CHICAGO PNEUMATIC sprzedawane było jedyne na terenie Stanów Zjednoczonych. Robotnicy budujący fundamenty Statuy Wolności czy Golden Gate Bridge używali narzędzi CP. Mieszanka betonowa Hoover Dam była zagęszczana buławami wibracyjnymi CHICAGO PNEUMATIC.

cms_baner2.png

W swojej ofercie CP posiada narzędzia dla przemysłu, górnictwa i budownictwa.

W chwili obecnej CHICAGO PNEUMATIC należy do grupy ATLAS COPCO. W swojej ofercie CP posiada narzędzia dla przemysłu, górnictwa i budownictwa. Naszym klientom oferujemy młoty pneumatyczne o masie od 4 do 40 kg, wiertarki pneumatyczne, buławy wibracyjne, czyszczarki, ubijaki formierskie, wyburzeniowe zestawy hydrauliczne, sprężarki powietrza oraz generatory itp.

Ciągły rozwój firmy pozwolił na rozszerzenie gamy produktów o młoty hydrauliczne. W chwili obecnej oferta młotów hydraulicznych CHICAGO PNEUMATIC obejmuje produkty o masie od 92 do 360 kg. Sklep internetowy www.cp.com.pl to pionierskie rozwiązanie tego typu w Polsce oraz w Europie Środkowej. Zapraszamy na zakupy do naszego sklepu. Jeżeli potrzebujesz pomocy z naszej strony lub jeżeli poszukujesz specjalistycznych maszyn dostosowanych indywidualnie do Twoich potrzeb - skontaktuj się z nami, a na pewno otrzymasz fachową i szybką pomoc.