CP 3330 i CP 3340 NOWE SZLIFIERKI PRZEMYSŁOWE

Pliki do pobrania

Chicago Pneumatic wprowadza na rynek nową linię przemysłowych szlifierek czołowych serii CP3330 i CP3340 dedykowanych dla pracowników odlewni, wytwórców metali i utrzymania ruchu na całym świecie. Te nowe narzędzia ustanawiają nowy, wysoki standard pod względem produktywności i bezpieczeństwa operatora.
Analiza konkurencji przeprowadzona przez CP wskazała, że użytkownicy mogą usunąć materiał 2 razy szybciej przy użyciu nowych szlifierek serii CP 3330 i CP3340, w porównaniu z podobnymi narzędziami dostępnymi na rynku.

Aby zmaksymalizować bezpieczeństwo operatora, przemysłowe szlifierki czołowe nowej generacji wyposażono w wyjątkowe urządzenie odcinające nadmierną prędkość, które zmniejsza ryzyko wystąpienia zdarzeń ściernych spowodowanych przez pracę na zbyt wysokim ciśnieniu roboczym (powyżej 6.3 bara) lub nieprawidłowe działanie narzędzia na skutek obecności zanieczyszczeń w powietrzu zasilającym. W mało prawdopodobnym przypadku awarii, urządzenie odcinające zatrzyma narzędzie, zapobiegając nadmiernemu rozpędzeniu materiału ściernego, który mógłby doprowadzić do ewentualnego wypadku podczas pracy.

Oprócz zabezpieczenia przed nadmierną prędkością obrotową, ich funkcje bezpieczeństwa obejmują również: wysoką odporność ochronną osłony tarczy i opływową dźwignię bezpieczeństwa, która jest łatwa w użyciu nawet w grubych rękawicach roboczych. Wszystkie modele serii CP3330 i CP3340 występują w wersjach zgodnych z wymaganiami normy bezpieczeństwa CE ISO 11184-7, a także z przepisami ANSI/CAGI B186-1, więc użytkownicy mogą mieć pewność, że przestrzegają przepisów i najlepszych praktyk.

Seria CP3330 i CP3340 jest idealna do różnych zastosowań przy obróbce metali, podczas produkcji, w odlewaniach, przemyśle stoczniowym, naftowym i gazowym. Wyposażono je w mocne silniki: 3.7KM dla serii CP3330 i 4.5KM dla serii CP3340. Te nowe modele mogą osiągnąć lepszą wydajność usuwania materiału i skrócić czas niezbędny do wykończenia prac. Obie wersje są dostępne w dwóch różnych prędkościach: 6000obr/min dla modelu 6"(150mm) i 9" (230mm) oraz 8500obr/min dla modelu 7"(180mm).

Typowe zastosowanie dla serii CP3330 i CP3340 to konturowanie, gratowanie, cięcie, czyszczenie spawów różnych materiałów tj. żeliwo, stal, stal nierdzewna, aluminium, kompozyt, magnez i stopy.