ZWIĘKSZ MOBILNOŚĆ I WYSOKĄ PRECYZJĘ BEZ USZCZERBKU DLA BEZPIECZEŃSTWA

Pliki do pobrania

Firma Chicago Pneumatic wprowadziła na rynek innowacyjny, bezprzewodowy klucz dynamometryczny – serię CP86 – który zapewnia wyjątkową mobilność i precyzję w ogólnych zastosowaniach związanych ze skręcaniem. Nowe narzędzie jest pierwszym na rynku rozwiązaniem z aplikacją, która zapewnia natychmiastową informację zwrotną o wydajności pracy i lepszą kontrolę procesów jakości w terenie, zwiększając wydajność. Narzędzie CP86 zostało zaprojektowane z myślą o potrzebach klientów w zakresie wysokiego momentu obrotowego i wydajności. Nowatorski klucz do nakrętek łączy mobilność narzędzia akumulatorowego z wysoką precyzją i funkcjami kontroli procesu, ułatwiając operatorom szybkie i prawidłowe dokręcanie śrub za pierwszym razem, oszczędzając w ten sposób cenny czas i poprawiając ich produktywność.
Cztery modele bezprzewodowych kluczy dynamometrycznych. Nowa seria obejmuje cztery modele zapewniające poziomy momentu obrotowego od 300 Nm do 8100 Nm i nadaje się do zastosowań związanych z połączeniami śrubowymi w przemyśle energetycznym, górniczym, budowlanym i kolejowym, a także w przemyśle naftowym i kolejowym, w zastosowaniach obejmujących gazociągi, turbiny wiatrowe, pojazdy ciężarowe i sprzęt terenowy. Każdy model jest również dostępny w trzech wariantach w zależności od wymagań aplikacji: samodzielne narzędzie CP86, wersja podłączona C oraz warianty CQ z dedykowaną aplikacją CPLinQ podającą wydajność, stan konserwacji narzędzia i raport dokręcania.
Klucz obrotowy CP86 zapewnia stałą prędkość dokręcania do 10 obr./min, co zapewnia doskonałą kontrolę i wysoką precyzję z dokładnością +/- 4%*. Ta wysoka dokładność zapewnia prawidłowe dokręcenie śrub, zapobiegając w ten sposób nadmiernemu dokręcaniu lub niedokręcaniu i związanemu z tym ryzyku uszkodzenia połączenia śrubowego. Nowa generacja narzędzi akumulatorowych oferuje również doskonałą mobilność, umożliwiając użytkownikom pracę z narzędziem w dowolnym miejscu przez dłuższy czas bez konieczności ładowania. Ponieważ jest bezprzewodowa, nie ma potrzeby stosowania pomp lub sprężarek, które są wymagane w urządzeniach hydraulicznych i pneumatycznych.
Doskonałą kontrolę procesu można osiągnąć dzięki aplikacji CPLinQ, która zapewnia Menedżerom natychmiastowy dostęp do stanu narzędzia w czasie rzeczywistym i danych o wydajności pracy. Wariant C obejmuje zarządzanie stanem technicznym narzędzia, harmonogram konserwacji i alert operacyjny, dzięki czemu operatorzy mogą przewidywać wszelkie problemy z narzędziami przed ich wystąpieniem i przeprowadzać czynności konserwacji zapobiegawczej. Tym samym tryb P-set umożliwia zabezpieczenie pracy poprzez zmniejszenie błędu ludzkiego przy wyborze momentu lub kąta. Wersja CQ oferuje m.in. dodatkową funkcjonalność zbierania danych, szybkich raportów i P-setów z sekwencją zliczania. Uzbrojeni w dane dotyczące wydajności operatorzy mogą zaoszczędzić czas poświęcony na każdą pracę, zmniejszyć liczbę błędów i czas na przeróbki śrub. Co więcej, użytkownicy CP86 CQ mogą wzmocnić ogólny standard jakości. Sprawdź nowe modele:
CP86 posiada wytrzymałą i kompaktową baterię 36V / 2,5Ah, która pozwala na dłuższe użytkowanie. Wysoka częstotliwość cykli, wynosząca ponad 250 cykli** na ładowanie, jest prawie o 50% wyższa w porównaniu z innymi narzędziami w swojej klasie, co oznacza, że operatorzy mogą lepiej wykorzystać każde ładowanie, aby zwiększyć swoją produktywność. Dodatkowo akumulator ma dużą pojemność rozładowania, dzięki czemu może stale dostarczać odpowiedni poziom energii w odpowiednim momencie. Narzędzie zapewnia tę doskonałą wydajność bez uszczerbku dla bezpieczeństwa. Funkcje zabezpieczające obejmują drugi przycisk startu i obracanie za pomocą ergonomicznego uchwytu, dzięki czemu operatorzy mogą być pewni, że uzyskają dobry chwyt..